2021-07-02

Wyniki egzaminu ósmoklasisty

Na wyniki egzaminu ósmoklasisty z niecierpliwością czekali nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice i nauczyciele. Dzisiaj dowiedzieliśmy się w jakim stopniu ósmoklasistom udało się, w okresie pandemii i nauki zdalnej, opanować niezbędny do egzaminu materiał. Średni wynik szkoły jest wyższy od średniej powiatu i województwa, a porównywalny z wynikami w kraju. Z języka polskiego nasi uczniowie uzyskali 59% (powiat i województwo 56%), z matematyki – szkoła 45% (powiat 41%, województwo 42%), język angielski – 66% (powiat 66%, województwo 63%). Wyjątkowo wysoki wynik uzyskali uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu z języka niemieckiego, średnia wyniosła aż 90%(w powiecie 52%, w województwie 46%). Gratulujemy naszym uczniom i życzymy, by uzyskane wyniki pozwoliły im dostać się do wymarzonej szkoły średniej.