2016-10-04

Jabłko czy cytryna

W dniu 4 października, w ramach realizacji Szkolnego Programu Profilaktyki i projektu „Zdrowo w Sieci- zdrowo w realu” odbyła się akcja „Jabłko czy cytryna” dotycząca bezpiecznej drogi ucznia do i ze szkoły. W akcji wzięły udział reprezentacje wszystkich etapów edukacyjnych wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Policji Powiatowej z Kołobrzegu.
Za bezpieczną jazdę kierowcy zostali nagradzani „jabłkiem”, niektórzy jednak byli dyscyplinowani przez funkcjonariuszy poprzez zjedzenie cząstki cytryny i popiciem jej kwaśnym sokiem.
Kierowcy wyrażali bardzo pozytywne opinie na temat przeprowadzonej akcji, która przypomina o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego, co jest gwarantem naszego bezpieczeństwa na drodze.