2016-12-13

Śniadanie jest OK - warsztaty kulinarno - dietetyczne dla uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej

13 grudnia w naszej szkole odbyły się kolejne, trzecie,  warsztaty dietetyczno-kulinarne pn. „Śniadanie jest OK” realizowane w ramach Projektu „Zdrowo w sieci-zdrowo w realu”.  W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas IV-VI. Warsztaty prowadziła nauczycielka zawodów gastronomicznych pani Renata Grodzka-Truszkowska z ZSEH w Kołobrzegu. Warsztaty rozpoczęły się prelekcją i prezentacją dotycząca zdrowego żywienia przygotowaną i przeprowadzoną przez panią Renatę Grodzką-Truszkowską. Prelegentka  zachęcała uczniów do spożywania pierwszego i drugiego śniadania  podając przykłady na urozmaicone potrawy.  Menu zaproponowane przez prowadzących  było bardzo różnorodne i każdy uczeń mógł nim znaleźć najlepsze dla siebie potrawy, które może przygotować  na swoje zdrowe śniadanie.