2023-05-24

Lekkoatletyczne zmagania

W ubiegłym tygodniu nasi uczniowie wzięli udział w kilku imprezach lekkoatletycznych, które zakończyły się dla nich sukcesami. Do lekkoatletycznych zmagań jako pierwsi przystąpili uczniowie z najstarszych klas w ramach Mistrzostw Powiatu w Indywidualnej Lekkiej Atletyce. Doskonale spisała się Amelia Klukowska zdobywając dwa złote medale w biegu na 100 m i 300 m. Złoty „krążek” zawisł także na szyi Anny Gabryszewkiej za rywalizację kulomiotek. Obie dziewczyny będą reprezentowały powiat kołobrzeski w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego zaplanowanych na 15 czerwca w Goleniowie. W biegu na 100 m nasze dziewczęta nie miały sobie równych, bo tuż po Amelii linię mety przekroczyła Maja Rojek, a jako trzecia zameldowała się Oliwia Surdyk. W rywalizacji chłopców trzecie miejsce wywalczył także Adrian Bahryło.

Nasza sztafeta dziewcząt 4 x 100 m w składzie: Amelia Klukowska, Oliwia Surdyk, Maja Rojek i Anna Gabryszewska była niepokonana, jednakże dziewczęta rywalizowały w tym biegu poza konkursem.

W zmaganiach Mistrzostw Powiatu w Drużynowym Czwórboju Lekkoatletycznym (rocznik 2010 i mł.) drużyna dziewcząt w składzie: Olga Męch, Zofia Lewandowska, Julia Kotlińska, Zuzanna Nowak, Weronika Hrycyk i Pola Pluta zajęła drugie miejsce! Chłopcy sklasyfikowani zostali na szóstej pozycji. W skład czwórboju lekkoatletycznego wchodzą: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600 m dla dziewcząt i 1000 m dla chłopców. Najmłodsi lekkoatleci z rocznika 2012 także wypadli doskonale. Rywalizując w Drużynowym Trójboju Lekkoatletycznym (bieg 60 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową) zajęli drugie i trzecie miejsce. Oczko wyżej sklasyfikowani zostali chłopcy w składzie: Bartosz Wolniewicz, Filip Gontek, Antoni Zawada, Wiktor Szulecki, Shmyhelskyi Yevhenii i rez. Kacper Klęczkowski. Drużynę dziewcząt stanowiły: Magdalena Kalińska, Julia Regińska, Gabriela Krauze, Laila Darabasz, Hanna Cisak i rez. Wiktoria Wróblewska. Gratulacje!

Udział uczniów w zawodach sfinansowany został ze środków UKS "Sokół" otrzymanych w ramach dotacji z Gminy Ustronie Morskie.

Pełna fotorelacja z zawodów dostępna jest na Facebooku UKS "Sokół".