2023-11-13

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

„Coś co się łatwo czyta, bardzo trudno napisać”

Nathaniel Hawthorne

10 listopada z okazji 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości odbył się uroczysty apel. To najważniejszy dzień w roku dla każdego Polaka. Tego bowiem dnia w 1918 roku, po 123 latach pozostawania pod jarzmem zaborców, nasz kraj odzyskał niepodległość. Po apelu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu literackiego, który po raz dziesiąty został zorganizowany pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w SzczecinieDla wielu uczniów to prawdziwy debiut literacki. 
Dziękujemy wszystkim młodym literatom za tak liczny udział w konkursie, a laureatom składamy serdeczne gratulacje. Stworzyliście niezapomniane dzieła literackie, których lektura była dla nas czystą przyjemnością. Dziękujemy nauczycielom, bo potrafiliście zmobilizować swoich podopiecznych do pracy nad trudnym, dodatkowym zadaniem. Dziękujemy Wam za udział w naszym konkursie i zapowiadamy, że już we wrześniu ogłosimy na stronie www.szkola.ustronie-morskie.pl jego XXII edycję.

Laureaci i wyróżnieni w konkursie:
Szkoła Podstawowa (kl. I-III)
Poezja: laureatka Lena Dorogusz - Doroszkiewicz, „Moja Ojczyzna – jestem jej częścią”, SP w Konikowie
Szkoła Podstawowa (kl. IV-VI)
Poezja: laureatka Julia Czerwińska, „Jesienna karuzela”, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie
Wyróżnienie: Hanna Kalman „Mama”, Szkoła Podstawowa nr 23 w  Koszalinie
Proza: laureat Mikołaj Sawicki, „Wśród rodziny i przyjaciół”, Szkoła Podstawowa w Drzonowie
Wyróżnienie: Adam Sowijak „Moja mała Ojczyzna, jestem jej częścią”, Zespół Szkół Specjalnych w Goleniowie
Szkoła Podstawowa (kl. VII-VIII)
Poezja: laureat Paweł Sumisławski, „Myśli na czas”, Szkoła Podstawowa w Mieszkowicach
Wyróżnienie: Blanka Masiak, „Mrowisko”, Szkoła Podstawowa w Ustroniu Morskim
Proza: laureatka Natasza Nadolska, „List do Magdaleny”, Szkoła Podstawowa w Czerninie
Wyróżnienie Aleksander Marucik,, „Wiciowe opowieści”, Szkoła Podstawowa w Drzonowie.