Bałagan w Encyklopedii Internetowej

Pomysł na lekcję:

Codziennie poszukujemy informacji. Ważne jest, żeby wiedzieć, gdzie uzyskać odpowiedzi na różne pytania. Podczas zajęć dzieci przekonają się, że blisko nas istnieją różne źródła informacji, z których warto samodzielnie lub z pomocą rodziców skorzystać.

Zadania:

1. Zadajemy pytania.
  2. Źródła informacji.
  3. Wiarygodność informacji.
  4. Plakat - nasze źródła informacji.
  5. Gdzie samodzielnie, a gdzie z rodzicami? - wyszukiwanie informacji.

Relacja:
Dzieci już wcześniej były wprowadzone w grę i widziały filmik, więc od razu rozpoczęliśmy wykonywanie zadań. Grupy otrzymały swoje przewodnie kolory, dzięki czemu dzieci mogły porównywać odpowiedzi i wybory grup. Świetna zabawa połączona z nauką. W podsumowaniu okazało się, że dzieci bardzo dobrze przyswoiły sobie wiedzę o źródłach informacji. Zadania pobudziły wyobraźnię i niezwykłą kreatywność uczestników. Ostatnie pytanie dzieci „Następne zajęcia dopiero za tydzień?" to najlepsza ocena :)