2024-02-22

Wyjazd na spektakl teatralny - Teatr Artenes

Wycieczka na spektakl teatralny pt. Zemsta

21.02.2024 r. odbyła się wycieczka edukacyjna do teatru. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy: 6a, 7a, 7c oraz czworo uczniów z klasy 7b. „Zemsta" to już klasyka. I choć utwór nie jest łatwy w odbiorze, a to za sprawą archaicznego języka, który mocno jest już odmienny od dzisiejszego, to aktorzy z Teatru ARTENES zapewnili współczesnemu widzowi zrozumienie ponadczasowych treści. W sposób czytelny przekazali postsarmacką opowieść. Przedstawienie okazało się wiernym odzwierciedleniem komedii o tym samym tytule, autorstwa Aleksandra Fredry. Na szczególne uznanie zasłużyła, zdaniem uczniów, aktorka odgrywająca rolę Papkina, która doskonale oddała charakter i sposób bycia tej postaci. Ukazane sytuacje, mimo że pochodzą z XIX w., są aktualne, skłaniają widza do refleksji na temat bezsensownych sporów. Utwór wciąż bawi i uczy.