2021-10-14

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela przypada 14 października, to coroczne święto - ustanowione w 1982 roku jako Dzień Edukacji Narodowej - upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W naszej szkole dzień ten przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze. Nie brakowało kwiatów, słodkich upominków, uśmiechów i życzeń składanych przez uczniów. Samorząd uczniowski do życzeń i podziękowań dołączył myśl „Najlepszy Nauczyciel to ten, który mówi gdzie patrzeć, a nie co widzieć”. Życzenia nauczycielom złożyli także Wójt Gminy Ustronie Morskie, Przewodniczący Rady Gminy, Rada Rodziców, Klub Seniora „Róża wiatrów”. To był bardzo miły dzień. Dziękujemy.