2021-10-20

Spotkanie z leśnikami

20 października uczniowie klas 5 spotkali się z leśnikami i strażnikiem leśnym z Nadleśnictwa Gościno. Dowiedzieli się na czym polega przyrodnicze, społeczne i gospodarcze znaczenie lasów oraz jak w ciągu kolejnych pór roku wygląda praca leśnika. Uczestnicy spotkania mogli pogłębić swoją wiedzę na temat zwierząt żyjących w środowisku leśnym. Usłyszeli, że wbrew powszechnej opinii sarna to nie żona jelenia, a całkowicie odrębny gatunek. Tak więc samica jelenia to łania, samiec to byk, a młode to cielęta. Samica sarny zaś to koza, samiec to kozioł/rogacz, a młode to koźlęta. Strażnik leśny mówił o zasadach zachowania się w lesie i o tym jak się w nim nie zgubić. Uczniowie rozwiązali też krótki test wiedzy o lesie, a na zakończenie podziękowali gościom za wizytę.