2021-11-10

Ogólnopolska akcja Szkoła do Hymnu

10 listopada o godzinie 11.11 w naszej szkole, podobnie jak w 21 tysiącach szkół w Polsce, uczniowie i nauczyciele odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do Hymnu” jest kontynuacją inicjatywy zorganizowanej z okazji 100-lecia niepodległości Polski „Rekord dla Niepodległej”, w którą włączyło się ponad 5 mln uczniów i nauczycieli w Polsce oraz za granicą. Wspólne odśpiewanie hymnu narodowego było elementem obchodów. 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczysty charakter Narodowego Święta Niepodległości uczniowie podkreślili galowymi strojami i kotylionami. Rozwiązywali też zadania dotyczące symboli narodowych, poznawali postaci, które odegrały istotną rolę podczas przełomowych wydarzeń w 1918 roku.