2022-03-15

Mediów moc

14 marca uczestnicy warsztatów językowo- dziennikarskich w ramach projektu Fabryka Kompetencji Kluczowych mieli niepowtarzalną okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca osób przygotowujących programy w Telewizji Kablowej w Kołobrzegu. Dzięki uprzejmości pracowników telewizji mogli poczuć się jak profesjonalna ekipa przygotowująca codzienne wiadomości. Chętni mieli okazję zasiąść na fotelu prowadzącego program, obsłużyć kamerę i spróbować przeprowadzić wywiad. Niektórzy przekonali się, że bywa to trudne i czasami trzeba walczyć z tremą. Kolejnym oglądanym miejscem było studio operatorów dźwięku, wizji i montażu. To była naprawdę udana i przede wszystkim pouczającą wycieczka. Ciekawe, czy ktoś z uczniów naszej szkoły będzie w przyszłości pracować w telewizji?