2022-03-18

Szkoła online dla dzieci z Ukrainy / Онлайн школа для дітей з України.

14 marca rusza szkoła online dla uczennic i uczniów, którzy trafili do Polski na skutek inwazji Rosji na Ukrainę. Dzieci z Ukrainy będą mogły wziąć udział w zajęciach po ukraińsku, w ukraińskim systemie nauczania i na poziomie klasy do której uczęszczały dotychczas. Zajęcia są całkowicie darmowe.
Fundacja EduSEN, Stowarzyszenie Klanza oraz Fundacja Orange przygotowały projekt szkoły online dla dzieci z Ukrainy, dzięki któremu będą mogły kontynuować naukę w systemie, w którym uczyły się dotychczas, a poza wszystkim będą mieć namiastkę normalności i kontakt z rówieśnikami. Spotkania będą odbywały się na platformie ZOOM, na każdym poziomie nauczania i w podziale na klasy.
Tydzień po starcie zajęć, 21 marca 2022 r. rozpoczną się również zajęcia prowadzone przez nauczycieli języka polskiego jako obcego dla uczennic, uczniów, nauczycielek i nauczycieli. A od 4 kwietnia ruszą lekcje prowadzone przez polskich nauczycieli wyrównujące braki z poszczególnych przedmiotów.
Zgłoszenia na zajęcia
Zajęcia lekcyjne online będą realizowane dwa razy dziennie od poniedziałku do piątku przed południem (w godz. 9:00-11:00) oraz po południu (w godz. 17:00-19:00). Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez ukraińskich nauczycieli.