2022-05-26

Egzamin ósmoklasisty - język obcy

W czwartek 26 maja odbyła się trzecia i ostatnia część egzaminu ósmoklasistów. Dziś uczniowie zmierzyli się z językami obcymi. W naszej szkole 55 uczniów wybrało język angielski, 5 – język niemiecki. Egzamin z języka obcego trwa 90 minut. Dla uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu, np. dla osób z dysleksją, może być przedłużony do 135 minut.
Ogólnopolskie wyniki egzaminy ósmoklasisty 2022 zostaną podane 1 lipca 2022 roku. Tego samego dnia uczniowie będą mogli poznać swoje indywidualne wyniki za pośrednictwem ZIU (aplikacji, która pozwala uczniom sprawdzać uzyskane przez siebie wyniki). Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 8 lipca.