Luty
5 lutego
Uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej obejrzeli w Kołobrzegu spektakl na podstawie powieści Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy”. Adaptacja sceniczna lektury spotkała się z różnymi ocenami – najbardziej podobały się piosenki wplecione w opowieść o młodym detektywie.
"Baśnie tysiąca i jednej nocy" to spektakl, w którym uczestniczyli uczniowie klas I SP.
7 lutego
Na zaproszenie Komendy Hufca ZHP w Kołobrzegu, uczennice Zespołu Szkół Patrycja Kucharycz, Ewa Jermakowicz i Justyna Ogon wraz z opiekunem uczestniczyły w wycieczce tematycznej do Szczecina pn. „Szczecin, jakiego nie znacie”. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie schronu znajdującego się w podziemiach Dworca Głównego. Do niedawna tylko niektórzy wiedzieli, co znajdowało się w podziemnym przejściu Dworca Głównego. Dziś każdy może przekroczyć progi podziemia i poznać tajemnice największego z odkrytych i udostępnionych schronów w Polsce.
Uczestnicy wycieczki przeszli dwie tematyczne trasy „II Wojna Światowa” i „Zimna Wojna”. Zwiedzili również wystawy znajdujące się w Muzeum Narodowym: archeologiczną, „Od tary do pralki”, wystawę o tematyce afrykańskiej i morskiej. Końcowym punktem programu było ognisko z pieczeniem kiełbasek zorganizowanym przez Klub Garnizonowy w Szczecinie.
Wycieczka dostarczyła uczestnikom niezapomnianych wrażeń.
Organizatorem wyjazdu było Starostwo Powiatowe W Kołobrzegu, Muzeum Wojska Polskiego w Kołobrzegu, Komenda BHM ZHP w Kołobrzegu.
9 lutego
W dniu dzisiejszym z zadaniami próbnego sprawdzianu zmagali się szóstoklasiści. Dzielnie kibicowali im rodzice towarzysząc na sali swoim dzieciom.
Dzisiaj nasza szkołę odwiedziła pani Ewa Maria Wojtasik, pisarka i autorka tomiku wierszy pt. "Gorzka słodycz”, wydanego m.in. dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Ustronie Morskie. Poetkę powitała w imieniu społeczności szkolnej pani dyrektor Mariola Ostrowska. Autorka przedstawiła się i podarowała przybyłym na spotkanie uczniom po tomiku swoich wierszy. Następnie opowiedziała o swoim życiu, zainteresowaniach i twórczości. Kolejnym punktem spotkania było wysłuchanie przeczytanych przez pisarkę kilku jej wierszy. Reakcje uczniów świadczyły o tym , że utwory im się podobają. Potwierdziła to również burza oklasków, kończąca tę część spotkania. Literatka poprosiła o zadawanie pytań. Uczniowie chętnie spełnili jej prośbę. Pytali o jej twórczość i życie prywatne. Poetka udzieliła również kilku rad młodym pisarzom, których nie brakuje w naszej szkole. Ukoronowaniem spotkania było podpisywanie tomików poezji .W czasie spotkania wszystkim udzielił się podniosły nastrój. Na długo pozostaną w pamięci gimnazjalistów miłe chwile spędzone z sympatyczną poetką. Uczniowie wyrazili nadzieję, że to nie ostatnie takie spotkanie.
10 lutego
Uczniowie klasy III A gimnazjum biorą udział w międzynarodowym konkursie „Matematyka bez granic”. Finał konkursu odbywa się w tym samym dniu we wszystkich krajach Unii Europejskiej i poza Europą np. w USA, Kanadzie, Meksyku. Specyfiką zawodów jest podanie jednego z zadań w języku obcym, należy je rozwiązać, a komentarz do niego napisać w wybranym języku np. angielskim lub niemieckim.
Tematyka zadań obejmuje różne działy matematyki i uwzględnia jej korelację z innymi przedmiotami nauczania szkolnego. Do rozwiązania niektórych zadań potrzebna jest odpowiednio rozwinięta wyobraźnia przestrzenna i sprawność manualna (konstruowanie, wycinanie, naklejanie różnych figur płaskich w celu tworzenia z nich nowych konfiguracji, budowanie modeli brył o zadanych własnościach, itp.).
Ideą Międzynarodowego Konkursu "Matematyka bez granic" jest otwarcie mentalnych granic pomiędzy krajami Unii Europejskiej oraz krajami z innych regionów świata, matematyką i językami obcymi oraz samymi uczniami. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w kwietniu.
10 lutego 2009 roku, już po raz piąty, Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK, realizatorzy unijnego projektu Saferinternet.pl, organizują w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło tegorocznych obchodów DBI i związanej z nimi kampanii w mediach „Baw się w Internecie. BEZPIECZNIE!” ma podkreślić pozytywny charakter Internetu, jego walory edukacyjne, rozrywkowe, ale jednocześnie przypominać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo, świadomość zagrożeń i dbałość w Sieci o dobro zarówno własne, jak i innych internautów.
Z okazji DBI w naszej szkole odbędzie się konkurs na ruchomy baner promujący bezpieczeństwo w Internecie. Zapoznajcie się z regulaminem. Do wykonania pracy możecie wykorzystać program Gifat.
11 lutego
Gimnazjaliści pojechali do Kołobrzegu na lodowisko.
12 lutego
W naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt. Szkoda, że zawiodły drużyny zaproszone do udziału w zawodach, ale mimo to mogliśmy podziwiać prawdziwie sportową walkę młodych siatkarek. A nasza drużyna zajęła II miejsce.
W dniu dzisiejszym odbył się Bal Karnawałowo - Walentynkowy. Impreza dla uczniów klas IV - VI przygotowana przez Samorząd Uczniowski trwała od godziny 16. 00 do godziny 18.00.Warunkiem uczestnictwa było przebranie się lub wyposażenie w walentynkowy gadżet. Samorząd Uczniowski przygotował i przeprowadził w czasie balu konkursy, w których mogli wziąć udział wszyscy chętni. Pierwszy z konkursów dotyczył ilości otrzymanych, zebranych kartek i listów walentynkowych. Wszystkie kartki walentynkowe i listy z wyznaniami sympatii, miłości uczniowie mogli wysłać poprzez pocztę walentynkową. Od dnia 09 lutego na każdej długiej przerwie na holu obok sekretariatu, wystawiona była skrzynka, do której uczniowie wrzucali listy i walentynki. W czwartek, w dniu balu, samorząd posegregował kartki i policzył je. Wynik był zaskakujący – największą ilość walentynek otrzymała Agata Sudoł, zdobywając pierwsza nagrodę ( słodki upominek). Wszystkie pozostałe walentynki zostały rozdane uczniom i uczennicom, do których były zaadresowane. Drugi konkurs był już nieco trudniejszy do rozstrzygnięcia. W wyznaczonym czasie uczniowie musieli zaprezentować na parkiecie umiejętność tańca w parze. Tytuł „Najładniejszych par” zdobyły dwie pary: Natalia Perzyńska i Przemek Idzik oraz Karina Górnowska i Szymon Krzyśpiak. Obie pary nagrodzone zostały słodkimi walentynkowymi upominkami. Ostatni z przygotowanych konkursów, to konkurs na „Najładniejsze wyznanie miłosne”. Każdy z ochotników do tytułu wierszoklety, wykorzystywał wszystkie umiejętności rymowania i „składania” wierszy. Zabawa trwała 20 minut. Po upływie wyznaczonego czasu, Samorząd Uczniowski zebrał wszystkie kartki i komisja w składzie: Anna Dziewiałtowicz i Monika Karmelita, spośród zgromadzonych wierszy wybrały wyznanie Kacpra Zajlera, jako najbardziej subtelne i niespotykane, ponieważ było adresowane do dwóch osób. Dyskotekę była bardzo udana.
Od godziny 18.00 na balu karnawałowo - walentynkowym bawili się uczniowie gimnazjum.
13 lutego
Dzisiaj w balu karnawałowo - walentynkowym bawili się najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Zabawie towarzyszyły wesołe uśmiechy, kolorowe i pomysłowe stroje, konkursy oraz dobry humor :)
A uczniowie klasy IV b wykorzystując zimową pogodę, pojechali na lodowisko.
16 lutego
W Mistrzostwach Powiatu w mini piłce ręcznej chłopców szkół podstawowych drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce. Gratulacje!
18 lutego
Wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli dzisiaj w spektaklach edukacyjno - profilaktycznych. Najmłodsi uczniowie obejrzeli spektakl "Psoty", klasy IV - VI - "Nad przepaścią", a gimnazjaliści "Retusz".
19 lutego
Uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w audycji umuzykalniającej.
Klasy V i II gimnazjum miały dzisiaj szkolenie związane z udziałem w konkursie "Młodzież zapobiega pożarom".
Najmłodsi wolontariusze naszej szkoły za udział w WOŚP otrzymali dzisiaj podziękowania w postaci dyplomów i słodkich upominków. Najbardziej "skutecznym" wolontariuszem okazał się Sławek Kurzyński. Gratulacje!
20 lutego
Uczniowie klas II gimnazjum pojechali dzisiaj na lodowisko.
W Mistrzostwach Powiatu w mini piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce. Gratulacje!
25 lutego
Trzecioklasiści z gimnazjum zmierzyli się dzisiaj z zadaniami próbnego egzaminu. Większości dzielnie kibicowali rodzice wspierając uczniów swoją obecnością.
26 lutego
Maja Rymaszewska zajęła I, a Iga Supińska II miejsce w organizowanym przez XVIII LO ze Szczecina WOJEWÓDZKIM MIĘDZYGIMNAZJALNYM KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO. który odbył się w Szczecinie.
Drużynowo, wraz z Kasią Iwańczyk, nasze gimnazjalistki zajęły II miejsce, wyprzedzając kilka szczecińskich szkół. Oprócz znajomości słownictwa i gramatyki uczestniczki konkursu musiały wykazać się wiedzą na temat krajów niemieckojęzycznych.
Do konkursu uczennice przygotowywały się pod kierunkiem p. Barbary Mazurek – Szklarskiej.