2013-09-05

„Morze, a moja duża i mała Ojczyzna”

Uroczystą galą w Urzędzie Miasta w Szczecinie zakończyła się XIII edycja konkursu plastyczno – literackiego, którego motto brzmi: „Morze, a moja duża i mała Ojczyzna”. W konkursie, którego organizatorem jest Związek Miast i Gmin Morskich, bierze udział młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna z całego pasa nadmorskiego Polski. Celem konkursu jest przygotowanie młodzieży do odpowiedzialnego, świadomego i godnego prezentowania swojej małej Ojczyzny, w której tradycja morska jest kluczowym elementem kultury i historii. Miniona edycja zatytułowana była: „My dla morza, morze dla nas”. Uczniowie Gimnazjum w Ustroniu Morskim próbowali swych sił we wszystkich kategoriach konkursowych i we wszystkich odnieśli sukcesy.

Zuzanna Supińska zajęła I miejsce w kategorii fotografia, Wioleta Bartczak II miejsce za esej, a Cezary Bolechowski dwa miejsca III za opowiadanie i pracę plastyczną. Uczniowie, a dziś nasi absolwenci, przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem Elżbiety Rutkowskiej i Ewy Bielec.