2013-10-07

Przyjaciele Gryfusia

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Policji z uczniami klas pierwszych szkoły podstawowej dotyczące przedsięwzięcia związanego z bezpieczeństwem dzieci organizowanego w ramach Zachodniopomorskiego Programu Edukacyjnego pod nazwą "Przyjaciele Gryfusia". Celem akcji jest propagowanie wśród uczniów bezpiecznych zachowań w czasie wolnym od nauki i w codziennym życiu, uświadomienie dzieciom istniejących zagrożeń  oraz przekazanie podstawowej wiedzy  o sposobach unikania sytuacji niebezpiecznych. Zachętą do zaangażowania najmłodszych uczniów  w tematykę jest stworzony specjalnie dla nich "Elementarz zasad bezpieczeństwa" z kolorowankami, zagadkami i zadaniami wpływającymi na wyobraźnię dzieci.