2013-11-08

Uroczyste apele z okazji Święta Niepodległości

Dziś odbyły się uroczyste apele z okazji Święta Niepodległości. 11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski. Dzień ten wieńczy przeszło stuletnie dążenie kilku pokoleń Polaków do odzyskania niepodległości. Wolność wywalczyli sobie sami Polacy, wykorzystując zaistniałe sprzyjające okoliczności historyczne. Pamiętajmy zatem o  tych, którzy przez cały wiek XIX zachowali wiarę w odrodzenie naszego państwa i za tę wielką sprawę walczyli, i ginęli.

W drugiej części apelu gimnazjum zostały ogłoszone wyniki XI edycji Konkursu Literackiego Moja mała Ojczyzna, jestem jej częścią. Organizatorzy konkursu podziękowali młodym twórcom za podjęcie się tak trudnego zadania, a  także za to, że zechcieli pokazać swoje prace.  W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół w Kołobrzegu i Ustroniu Morskim. Ogółem napłynęło sto prac. Laureatów wyłoniła komisja w składzie: Agnieszka Krahl, Wioletta Tocicka, Elżbieta Rutkowska, Małgorzata Budka i Adam Depta.

Wyniki:

Szkoła Podstawowa (kl. I –III)

Poezja:

I miejsce: Weronika Bętkowska Cztery pory roku, Szkoła Podstawowa w Ustroniu Morskim

II miejsce: Lena Michałowska Wiersz o morzu, Szkoła Podstawowa w Ustroniu Morskim

III miejsce: Maksym Kalociński Złota jesień, Szkoła Podstawowa w Ustroniu Morskim

Wyróżnienie: Julia Walkowiak Nasz Bałtyk, Szkoła Podstawowa w Ustroniu Morskim

Szkoła Podstawowa (kl. IV –VI)

Proza:

I miejsce: Julia Pawlak Kołobrzeska legenda o Przesobku i Neptunie, Szkoła Podstawowa nr 4 w  Kołobrzegu

Wyróżnienie: Marta Walkowiak Wyjazd do Heide Parku, Szkoła Podstawowa w Ustroniu Morskim

I miejsce: Julia Pawlak Wiersz o wierszu, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kołobrzegu