2014-01-02

Mali Misjonarze dla dzieci z Kongo

Od piątku 27 grudnia do sylwestrowego wtorku, w zimne popołudnia i wieczory Mali Misjonarze czyli dzieci z Kółka Misyjnego działającego przy naszej szkole, przemierzali ulice naszej Gminy by zebranymi podczas kolędowania ofiarami (zgodnie ze zobowiązaniami PDMD) wesprzeć swoich ubogich rówieśników z Kongo. Z betlejemską gwiazdą w ręku, kolędą na ustach, zmęczeniem w nogach, zmarzniętymi nosami, dziarsko pokonywali zarówno znaczne odległości jak i piętra naszych osiedlowych bloków. Sił dodawał im uśmiech mijanych ludzi i wzruszenie odwiedzanych mieszkańców. Tradycyjnie gościli z kolędą w Urzędzie Gminy, osiedlach, w domach prywatnych, w sklepach oraz u kuracjuszy przebywających w Ośrodkach „Klimczok” i „Zagłębie”. Kolędnicy Misyjni noszą Bożonarodzeniowe przesłanie w Polsce już od 155 lat na prośbę papieża, obecnie Ojca Świętego Franciszka, który wyznacza dzieciom cel kolędowania. Dzieci zawsze spotykają się z życzliwym przyjęciem większości parafian. Myślimy, że sekret tego „powodzenia” zawdzięczają błogosławieństwu i oficjalnemu rozesłaniu, które odbyło się w drugi dzień świąt. Dzieci zebrały dla swoich rówieśników z Kongo 1820 zł. Wszystkim, którzy okazali serce dzielnym Małym Misjonarzom mówimy najserdeczniejsze: Bóg zapłać!