2014-01-16

Z poprawną polszczyzną i ortografią na co dzień

Uczniowie szkoły podstawowej 16 stycznia przystąpili do drugiego etapu X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, a 17 stycznie do drugiego etapu VIII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”. Organizatorem konkursów jest Centrum Edukacji Humanistycznej „LOGOS” pod patronatem Komitetu Nauk Pedagogicznych przy Polskiej Akademii Nauk. Celem konkursów jest propagowanie kultury języka polskiego wśród dzieci i młodzieży oraz wyrabianie w uczniach nawyku językowej dociekliwości poznawczej.

Do II etapu konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień” zakwalifikowali się : Aniela Szklarska kl. II b, Damian Kubiak kl. II b, Lena Michałowska kl. II b, Marcel Wiśniewski kl. II b, Karolina Drewniak kl. III a, Kuba Węclewski kl. III a, Roksana Dawidowska kl. III a, Marta Ciba kl. III b, Marta Walkowiak kl. IV.

Do II etapu konkursu „Z ortografią na co dzień” zakwalifikowali się: Aniela Szklarska kl. II b, Damian Kubiak kl. II b, Lena Michałowska kl. II b, Zofia Wierzbicka kl. II b, Blanka Grońska kl. III a, Karolina Drewniak kl. III a, Kuba Węclewski kl. III a, Roksana Dawidowska kl. III a, Marta Ciba kl. III b, Marta Walkowiak kl. IV.

Zadaniem uczniów było przeredagowanie tekstu tak, żeby wypowiedź spełniała, w zależności od konkursu, kryterium poprawności językowej lub kryterium poprawności ortograficzno-interpunkcyjnej. Aby zakwalifikować się do finału, trzeba uzyskać minimum 95% punktów. Wyniki drugiego etapu podane zostaną 3 marca.