2014-02-07

Szkolenia w ramach Projektu SZKOŁA WSPÓŁPRACY

Przedstawiciele Rady Pedagogicznej, Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w szkoleniach w ramach projektu „Szkoła współpracy”.
Celem działań szkoleniowych było przekazanie wiedzy na temat roli i zadań samorządu uczniowskiego oraz rady rodziców, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i współpracy na terenie szkoły, a także wsparcie nauczycieli, uczniów i rodziców w tworzeniu wspólnej koalicji w szkole dla uczenia się, rozwoju i dorastania dzieci i młodzieży.
Udział w szkoleniach i warsztatach przedstawicieli szkoły powinien przynieść wymierne korzyści. Najważniejszym, oczekiwanym efektem będzie zbudowanie współpracy i takich relacji, które nie tylko przyczynią się do lepszego funkcjonowania szkoły, poprawy osiągnięć uczniów, ale również zwiększą osobiste kompetencje psychospołeczne uczniów i nauczycieli. Zaowocują także gotowością do wspólnego tworzenia szkoły, odpowiadającej na wezwania współczesności – SZKOŁY  WSPÓŁPRACY.
Szkolenia to pierwszy etap, podczas którego przedstawiciele szkół zdobywają wiedzę i uczą się jak stworzyć program współpracy. Warsztaty, które odbędą się 20 marca i 13 maja dla „6” ze szkoły podstawowej oraz 3 kwietnia i 5 czerwca dla „6” z gimnazjum pomogą stworzyć, a następnie zweryfikować i udoskonalić opracowany program.