2014-03-11

Młodzież zapobiega pożarom

11 marca w ramach przygotowań do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyło się szkolenie uczniów klas V SP i II G, przeprowadzone przez strażaków OSP Ustronie Morskie. Turniej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W kwietniu odbędą się eliminacje szkolne, które wyłonią uczestników etapu powiatowego. W dwóch ostatnich latach Grzegorz Sianos był finalistą etapu wojewódzkiego tego turnieju.