2014-04-15

Powiatowe Targi Edukacyjne

15 kwietnia uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, zorganizowanych w Zespole Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich w Kołobrzegu. Gimnazjaliści mogli zobaczyć filmy edukacyjne, zaopatrzyć się w ulotki i foldery informacyjne o szkołach ponadgimnazjalnych i  zadać dowolne pytanie dotyczące szkoły swoim niewiele starszym kolegom. W powiecie kołobrzeskim w tej chwili działa siedem szkół ponadgimnazjalnych: dwa licea ogólnokształcące z profilowanymi klasami i jedno liceum społeczne, Zespól Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich, Zespół Szkół Morskich, Zespół Szkół Mechanicznych oraz Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej w Gościnie. Targi powstały po to, by młodzież mogła w jednym miejscu uzyskać maksimum informacji, a także, wypełniając specjalistyczne testy, zbadać swoje predyspozycje psychiczne do zawodu.