2014-04-25

Droga do świętości Jana Pawła II

W piątek, 25 kwietnia, w przeddzień Kanonizacji dwóch Papieży Jana XIII i Jana Pawła II, w naszej szkole odbył się apel przygotowany dla uczniów szkoły podstawowej, aby wprowadzić ich w atmosferę oczekiwania na to wielkie wydarzenie. Tematem widowiska była “Droga do świętości Jana Pawła II”.
Zaprosiliśmy wszystkich do “studia telewizyjnego”, w którym “dziennikarze” – czyli uczniowie klasy V b przeprowadzili wywiad z “gośćmi” - osobami, które opowiadały o ciekawych wydarzeniach z życia naszego Papieża - Polaka od wczesnego dzieciństwa, aż po dzień śmierci. W międzyczasie “przenosiliśmy się” na różne kontynenty, gdzie korespondenci oraz przedstawiciele poszczególnych państw wspominali pielgrzymki Papieża do ich Ojczyzny.
W rolę Indian, Japończyków, Aborygenów, Afrykańczyków i Wadowiczan wcielili się wspaniale wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, ubrani w charakterystyczne dla poszczególnych kontynentów kolory. Każda grupa pielgrzymów wyposażona była w transparent z charakterystycznym pozdrowieniem Papieża w ich języku. Powiewające chorągiewki, chustki i inne gadżety jeszcze bardziej przybliżyły nam atmosferę papieskich podróży.  Nie zabrakło również wesołych, obcojęzycznych piosenek ze specyficznym kontynentalnym tańcem.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zadbali, by dzieci ubrały się w te piękne kolorowe stroje. Cieszymy się, że nasza szkoła, przynajmniej tym małym akcentem mogła włączyć się w to wielkie świętowanie całego świata, a szczególnie Polski, z okazji wyniesienia na ołtarze Wielkiego Polaka do godności świętego Jana Pawła II.