2014-05-08

Pod znakiem profilaktyki

5 maja uczniowie gimnazjum wzięli udział w programie profilaktycznym „Kuszenie śmierci”, było to spotkanie z Lechem Dyblikiem, aktorem Teatru Narodowego w Warszawie. Sympatię widzów zyskał dzięki wyrazistym kreacjom, głównie drugoplanowym, w takich filmach jak: „Kroll”, „Ogniem i mieczem”, „Zemsta”, „Wesele” czy też w serialach „Wiedźmin”, „Pierwsza miłość”, „Świat według Kiepskich”. Dziś Lech Dyblik to nie tylko człowiek kina, jego drugą pasją jest muzyka rosyjska. W trakcie programu śpiewał, grał na gitarze  i opowiadał o tym jak uporządkować swoje życie, zwłaszcza to uwikłane w uzależnienie od alkoholu. W swojej opowieści podkreślał znaczenie rodziny, która nie zawsze jest wzorowa, ale jest „moja”. Mówił o wzajemnych relacjach, które w rodzinie ciągle trzeba budować i doskonalić. Opowiadał o szacunku do drugiego człowieka i pokorze, która jest warunkiem spokojnego i pełnego życia.
W tym samym dniu odbyły się także szkolenia dotyczące profilaktyki uzależnień,  prowadzone przez pracownice Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kołobrzegu.