2014-05-17

Inauguracja VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich

W sobotę 17 maja na stadionie sportowym w Ustroniu Morskim odbyła się Inauguracja VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich oraz XX Sportowy Turniej Miast i Gmin, w którym udział wzięli pracownicy Zespołu Szkół. Oprócz zmagań dorosłych w sportowej zabawie uczestniczyły dzieci i młodzież z terenu gminy Ustronie Morskie. Organizatorem tej części imprezy był Zespół Szkół i Uczniowski Klub Sportowy ,,Sokół”. Uczniowie rywalizowali w grze w ,,Dwa ognie”, w ringo, w mini piłce siatkowej i w konkurencjach sprawnościowych.

W konkurencjach sprawnościowych młodzi sportowcy mieli do wykonania następujące zadania:
- skoki z piłką między nogami na odcinku 10 m na czas - rzuty woreczkami do celu z 5 m (6 rzutów) do obręczy
- skoki przez skakankę obunóż (ilość skoków w ciągu 1 minuty)
- strzał na bramkę kijem (strzał z 5 m – 6 prób) - skok w dal z miejsca (3 próby)
- krążenia hula hop w talii na czas
- rzut piłką lekarską 1,2 kg
- test gibkości
- bieg w worku slalomem na odcinku 10 m
- sadzenie i zbieranie ziemniaków na odcinku 10 m na czas

Z tym zadaniem najlepiej poradzili sobie:

Kategoria – rocznik 2004 i młodsi:
1. Julia Iwan

8. Sebastian Żuchowski
9. Oliwia Żytowiecka
10. Martyna Żuchowska

W międzyrocznikowym turnieju ringo zwyciężyli szóstoklasiści reprezentowani przez: Julię Jurgielewicz, Andrzeja Ziółkowskiego i Remigiusza Kręglewskiego, przed piątoklasistami grającymi w składzie: Wiktor Makowski, Tomasz Kotliński, Zofia Haratyk i drużyną czwartoklasistów w składzie: Karina Wachowicz, Marta Walkowiak, Iwona Woszczak, Antoni Szklarski, Rafał Kubiak i Norbert Płomiński.
W międzyrocznikowym turnieju mini piłki siatkowej najlepsi okazali się najstarsi – czyli zespół klas trzecich – Kamila Kordowska, Oliwia Łukasiewicz, Grzegorz Sianos, Krzysztof Kordys, Radosław Stanisławczyk i Patryk Pogorzelec. Drugie miejsce przypadło pierwszoklasistom w składzie: Julia Wincza, Julia Darabasz, Daria Wiśniewska, Jakub Makowski, Dawid Adamczyk i Damian Konarski. Trzecim miejscem musieli zadowolić się reprezentanci klas drugich – Klara Krakowska, Adrianna Żubert, Wojciech Bielak, Łukasz Tulin, Adam Skowronek i Sebastian Żuchowski.

Każdy uczestnik za wykonanie zadań na wszystkich stanowiskach sprawnościowych otrzymał przy zdawaniu karty drobny upominek, a pierwsze dziesiątki w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz turniejach ringo i mini piłki siatkowej otrzymają podczas apelu w szkole dyplomy i nagrody – mi. in. ,,aktywne pakiety” Wójta – dyr. GOSIR – wstępy na basen, kręgle, wstęp na kort tenisowy.
Dodatkowo ,,pierwsze trójki” uhonorowane zostaną medalami. Zwycięskie drużyny w grach zespołowych otrzymają wejście dla całej klasy do parku linowego ,,Gibon” w Ustroniu Morskim.

Gratulujemy wszystkim udziału w sportowej zabawie i zapraszamy do uczestnictwa w imprezach organizowanych w trakcie całego Europejskiego Tygodnia Sportu.