2014-06-18

Uczniowie szkoły podstawowej w Sejmie

17 czerwca dziesięcioosobowa grupa uczniów szkoły podstawowej pod opieką rodziców i p. Sylwii Budnej uczestniczyła w wycieczce do Warszawy połączonej ze zwiedzaniem Sejmu. Najmłodsi uczestnicy wyjazdu to uczniowie, którzy w konkursach przedmiotowych lub turniejach zajęli wysokie lokaty lub też byłi laureatami.
Sprawcą wyprawy był Wiktor Psykała, uczeń czwartej klasy, który był uczestnikiem IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi – nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu”. W finale wojewódzkim konkursu zdobył I miejsce i główna nagrodę, natomiast w edycji ogólnopolskiej zajął II miejsce. Nagrodą był wyjazd do Warszawy, odbiór nagrody w Sejmie połączony ze zwiedzaniem gmachu oraz warsztatami.
Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do konkursu zgłoszono 36 000 prac uczniów z 2509 szkół podstawowych! Zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Państwową Inspekcję Pracy konkurs w tym roku objęty był honorwym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który osobiście dokonał uroczystego wręczenia drogocennych i atrakcyjnych nagród wszystkim finalistom.
Po uroczystości, sesji zdjęciowej i poczęstunku uczestnicy wycieczki udali się pod opieką przewodników na spacer po gmachu Sejmu, a następnie udali się na krótki spacer po stolicy.