2014-04-30

Ekipa telewizyjna w czasach króla Stanisława Augusta Poniatowskiego

30 kwietnia uczniowie klas IV-VI mogli przenieść się dzięki swojej wyobraźni oraz kolegom z klas IV i V, którzy przygotowali apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w czasy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i obrad Sejmu Czteroletniego. Wraz z bohaterami znanego komiksu - Romkiem i A'Tomkiem oraz ekipą telewizyjną uczniowie poznali trudną i radosną drogę do wydarzeń z 3 maja 1791 oraz główne założenia Ustawy Rządowej, czyli Konstytucji 3 Maja.

Podczas apelu poznaliśmy również triumfatorów IV edycji Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas IV-VI.
W kategorii klas IV zwyciężyła Marta Walkowiak, 2. miejsce zajął Patryk Wichniewicz, a 3. Klaudia Węglowska. Wśród uczniów klas piątych najlepsza okazała się Anna Radka, a za nią uplasowali się Patryk Górnowski i Michał Tokarski. Spośród szóstoklasistów najlepiej opanował ortografię Mateusz Basarab, a kolejne miejsca zajęli: Aleksandra Brzózka i Kamil Szuliński.
Zdobywcy I i II miejsca będą reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 13 maja w Kołobrzegu.