2014-09-23

XVI Memoriał im. Michała Barty

Na stadionie  lekkoatletycznym przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu po raz szesnasty rozegrano Memoriał im. Michała Barty. Mityng lekkoatletyczny organizowany jest regularnie od 1999 roku. Zawody są hołdem dla zmarłego w 1996 roku kołobrzeskiego oszczepnika, trenera i wychowawcy młodzieży Michała Barty. W imprezie udział wzięła piętnastoosobowa reprezentacja naszej szkoły podstawowej. Na podium stanęło dwóch naszych zawodników – Wiktor Makowski i Oskar Malarewicz. Obaj rywalizowali na dystansie 1000 m i triumfowali w swoich seriach. Lepszy okazał się jednak zwycięzca pierwszego biegu, a naszym reprezentantom przypadło odpowiednio drugie i trzecie miejsce. W nagrodę otrzymali pamiątkowe medale i bony na zakupy w sklepie sportowym. Ponadto szkołę reprezentowali: Natalia Jurecka, Kamila Kameduła, Karolina Kameduła, Martyna Nowak, Izabela Szczepaniak, Julia Wierzbicka, Klaudia Ziółek, Beniamin Kochman, Tomasz Kotliński, Rafał Kubiak, Sebastian Łukasiewicz, Michał Tokarski i Robert Żolik.