2015-06-01

Święto Szkoły Podstawowej

29 maja odbyły się obchody Święta Szkoły związane z rocznicą urodzin Marii Konopnickiej, patronki Szkoły Podstawowej.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem „Roty”.  Pani Dyrektor Mariola Ostrowska ogłosiła konkurs na nadanie imienia statuetce patronującej Gminnemu Turniejowi Wiedzy o Życiu i Twórczości Marii Konopnickiej.
Następnie uczniowie obejrzeli część artystyczną, w ramach której przygotowano przedstawienie aktorsko – kukiełkowe „Konopnicka na wesoło – czemu nie?”. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas III szkoły podstawowej.
Następnie rozstrzygnięto konkurs poetycki „Najpiękniejszy wiersz o wiośnie”. Laureatką konkursu została Weronika Bętkowska, uczennica klasy IV a.
W drugiej części uroczystości przeprowadzono XV Gminny Turniej Wiedzy o Życiu i Twórczości Marii Konopnickiej. Do rywalizacji przystąpiły czteroosobowe zespoły  - przedstawiciele klas IV – VI Szkoły Podstawowej. W ramach Turnieju przeprowadzono takie konkurencje, jak: „Prawda czy fałsz?”, „Test A B C D”, „Zabawy z gramatyką”, „Poetyckie zagadki”, aranżacja muzyczna wiersza Marii Konopnickiej, „Kalambury” oraz konkurencje sprawnościowe „Janko Wędrowniczek” i „Na jagody”.
Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami, klasy zgodnie i głośno dopingowały swoich zawodników. Bezkonkurencyjny okazał się jednak zespół klasy VI b, który wygrał Turniej Wiedzy i zdobył statuetkę, która otrzymała imię „Marysia”.
Przed zakończeniem uroczystości uczniowie klas IV – VI zaprezentowali się podczas pokazu mody ekologicznej. Stroje zostały wykonane przez uczniów, rodziców i wychowawców z materiałów recyklingowych. Projektanci, wykonawcy i modele po raz kolejny udowodnili, że potrafią być bardzo kreatywni i pomysłowi.