Zdrowo jem, więcej wiem!

W październiku 2018 roku dołączyliśmy do projektu Fundacji BOŚ „Zdrowo jem, więcej wiem!”, który jest objęty honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP – p. Agaty Kornhauser-Dudy.
W projekcie biorą udział uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami: p. Beatą Nogaj, p. Jolantą Kosowską oraz p. Jolantą Sakowską. Koordynatorem jest p. Anna Bińkowska.
„Zdrowo jem, więcej wiem!” to ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej dla zerówek oraz klas I-III szkół podstawowych, który funkcjonuje od 2010 roku. Dzięki bogatej, wieloaspektowej i spójnej formule projekt doskonale wpisuje się w podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.
Projekt jest podzielony na trzy etapy: jesienny, zimowy i wiosenny. W każdym etapie realizowanych jest 6 zadań, czyli dwie lekcje, dwa konkursy, forum zdrowia dla rodziców oraz promocję podjętych działań.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:

Podsumowanie etapu jesiennego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem!”
 22 listopada 2018 roku zakończyliśmy etap jesienny projektu „Zdrowo jem, więcej wiem!”.  czytaj więcej »
 <<kwiecień 2019>>

zs-ustroniemorskie@wp.pl, http://szkola.ustronie-morskie.pl