2022-09-16

Klasy 6a i 6b na wycieczce

W środę 14 września klasy 6a i 6b wyjechały na pierwszą w tym roku wycieczkę edukacyjna. W drodze do Trzebiatowa uczniowie podziwiali miododajne aleje lipowe. W centrum miasta wszystkich zachwycił mural przedstawiający słonicę, która w XVII w. budziła zarazem grozę i podziw nadmorskiej osady. W trakcie zwiedzania uczniowie obejrzeli Basztę Kaszaną i poznali legendę o rycerskiej obronie miasta przed najeźdźcami z sąsiednich Gryfic. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Skalnie. W tej niewielkiej miejscowości znajduje się Dziadkowizna, czyli Zagroda Edukacyjna, Alpaki i inne zwierzaki. Na jej terenie uczniowie mogli - poza alpakami - nakarmić kury, kozy, kucyki i krowy szkockie oraz poznać różne ciekawostki dotyczące tych zwierząt. Wiele emocji wzbudzały również świnki wietnamskie, króliki i wszędobylskie psiaki.