2023-10-26

25 października - Dzień Kundelka

Dzień Kundelka, czyli nieformalne święto wszystkich psów wielorasowych, obchodzone jest 25 października. To również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a październik jest miesiącem dobroci dla nich. Z tej okazji z wielką radością i uwagą klasa 2a oraz 2b wysłuchała i obejrzała przygotowaną przez Panią Weterynarz Agnieszkę Cios prezentację, która opowiedziała o właściwym traktowaniu psów, potrzebach czworonogów, różnicach między psami rasowymi, a kundelkami,  znanych czworonogach oraz sytuacji w schroniskach. Dzieci dowiedziały się również, co zrobić, żeby zostać wolontariuszem w schronisku i jakie zadania mają właściciele czworonogów.

Prelekcja była poprzedzona zapoznaniem się dzieci z lekturą pt. "Psie troski", która chwyta za serce i nawiązuje do tematu omawianego przez odwiedzającego nas lekarza weterynarii z okazji Dnia Kundelka.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka! ❤️