2017-05-25

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej

23 maja odbyły się obchody Święta Szkoły związane z rocznicą urodzin Marii Konopnickiej, patronki Szkoły Podstawowej. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem „Roty”. Pani Dyrektor Mariola Ostrowska oficjalnie otworzyła uroczystość. Następnie uczniowie obejrzeli część artystyczną, w ramach której wszystkie klasy I – III Szkoły Podstawowej przygotowały krótkie inscenizacje wierszy Marii Konopnickiej. W drugiej części uroczystości przeprowadzono XVII Turniej Wiedzy o Życiu i Twórczości Marii Konopnickiej. Do rywalizacji przystąpiły czteroosobowe zespoły  - przedstawiciele klas IV – VI Szkoły Podstawowej. W ramach Turnieju przeprowadzono konkurencje: „Prawda czy fałsz?”, „Wierszowane puzzle”, „Trzymamy kciuki”, inscenizacja wiersza Marii Konopnickiej oraz konkurencje sprawnościowe „Żabka Helusi” i „Na jagody”. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami, klasy zgodnie i głośno dopingowały swoich zawodników. Bezkonkurencyjny okazał się jednak zespół klasy VI a, który wygrał Turniej Wiedzy. Gratulujemy!
Organizatorami uroczystości były p. Danuta Lewosińska i p. Anna Bińkowska.