2023-03-09

Mobilne Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to program skierowany między innymi do szkół podstawowych. Jego głównym celem jest budowanie predyspozycji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci. 8 marca do naszej szkoły przyjechała ekipa Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Warsztaty były podzielone na dwa bloki tematyczne. Na pierwszym uczniowie zostali wprowadzeni w świat druku 3D. Zapoznali się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować. Ponadto w ramach ćwiczeń, każdy mógł spróbować pracy z długopisem 3D. Drugim blokiem była pracownia wyposażona w zestawy okularów Class VR, które pozwalają na realizację podstawy programowej z wielu przedmiotów. Dzięki goglom VR uczniowie mieli możliwość przenieść się w czasie i przestrzeni, m.in. odwiedzili pustynię, chodzili po księżycu, a także odbyli bliskie spotkanie z misiem polarnym. Warsztaty łączyły ze sobą naukę oraz zabawę.