2015-06-02

Sukcesy w matematycznym „Kangurze”

Znakomicie spisali się uczniowie gimnazjum: Arkadiusz Taramas, Aleksandra Brzózka, Mateusz Basarab z klasy I B i Julia Szubert z II B w Konkursie Matematycznym KANGUR, uzyskując w nim wyróżnienia. Wyróżnienie w kategorii "Maluch" otrzymał także Maksym Kalociński z klasy III a szkoły podstawowej.
Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym na świecie, co roku  bierze w nim udział ponad 4 miliony uczniów, w tym ponad 400 tysięcy w Polsce. Już w średniowieczu doceniano rolę i znaczenie matematyki, żyjący w XIII wieku filozof Roger Bacon powiedział: „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki", zatem Dyrekcja i Rada Pedagogiczna życzy naszym matematykom, aby otwierali wszystkie drzwi w drodze do wspaniałej przyszłości.