2015-04-01

Sprawdzian szóstoklasisty 2015

W dniu dzisiejszym trzydzieścioro uczniów naszej szkoły przystąpiło do sprawdzianu szóstoklasisty przygotowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
Egzamin podzielony był na dwie części. Pierwsza z nich sprawdzała wiadomości i umiejętności z języka polskiego i matematyki. Uczniowie mieli do rozwiązania zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. W jednym z zadań musieli przeczytać fragment artykułu pochodzącego z Newsweeka "Słoń i inne mądrale” i wykonać do niego kilka zadań. Szóstoklasiści musieli też napisać opowiadanie ma temat "Tajemnicze pudełko".
Po przerwie, o godzinie 11:45, rozpoczęła się druga część sprawdzianu - test z języka angielskiego. Szóstoklasiści, którzy przystąpili dzisiaj do sprawdzianu, są pierwszym rocznikiem, w którym wszyscy uczniowie już od pierwszej klasy obowiązkowo uczą się języka angielskiego. W tej części sprawdzianu wszystkie zadania były zadaniami zamkniętymi.
Swoje wyniki szóstoklasiści poznają 29 maja.
Mamy nadzieję, że w osiągnięciu wysokich wyników pomogą im również ćwiczenia odprężające i sprzyjające koncentracji zaproponowane przez Panią Dyrektor przed rozpoczęciem sprawdzianu.
Trzymamy kciuki!

Zobacz arkusz z języka polskiego i matematyki

Zobacz arkusz z języka angielskiego