2015-03-25

II Pisankowe Szaleństwo!

25 marca uczniowie, nauczyciele i rodzice szkoły podstawowej wzięli udział w II Pisankowym Szaleństwie. Przebrani za króliczki, kurczaczki, pisanki, z wiosennymi akcentami we włosach i garderobie spotkaliśmy się na szkolnym boisku, gdzie przywitała nas wielkanocna kurka, która poprowadziła całą imprezę.
Uczniowie każdej klasy wraz z wychowawcą zaprezentowali się w konkursie na najciekawsze przebranie wielkanocne. Wszystkie stroje były bardzo pomysłowe i komisja złożona z rodziców miała nie lada zadanie, aby wyłonić laureatów.
W efekcie I miejsce w kategorii klas I – III zdobyła, podobnie jak w roku poprzednim, klasa II a, a w kategorii klas IV – VI – zachwyciła wszystkich strojami oraz układem tanecznym klasa IV a.
Wiele emocji wywołał konkurs „Poszukiwanie zaginionej pisanki”. Klasowe drużyny „zbieraczy” i „pomagaczy” wyszukiwały ukryte w trawie pisanki, które lądowały w koszyczkach wychowawców. Tym razem I miejsca zdobyły klasy III b i VI a.
Kolejnym zadaniem był rzut „jajem” do celu. Najcelniejszymi rzutami wykazały się klasy II b i V a.
Ostatnie zadanie - wyścig z jajem - wcale nie był łatwą konkurencją – trzeba było utrzymać na łyżeczce jajko i obiec z nim pachołek, którym byli… rodzice. Najszybciej wykonały to zadanie klasy III a i VI a.
Na zakończenie wspólnej zabawy zwycięzcom poszczególnych konkurencji zostały wręczone dyplomy i puchary przechodnie za wielkanocny strój.
Słodkie nagrody w postaci czekoladowych jajeczek dla każdego uczestnika zabawy ufundowała Rada Rodziców, która zorganizowała również stoisko z ciastem i napojami. Za niewielką opłatą. można było spróbować domowych wypieków. Fundusze z „mini-kiermaszu” zasilą środki na zakup tablicy multimedialnej.

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za przygotowania do konkursów, zaangażowanie w zabawę i dobry humor!

SZKOLNI KOORDYNATORZY PROJEKTU