2023-09-19

XXI Edycja konkursu Literackiego "MOJA MAŁA OJCZYZNA, JESTEM JEJ CZĘŚCIĄ"

Wszystkich uczniów szkół podstawowych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie literackim "MOJA MAŁA OJCZYZNA, JESTEM JEJ CZĘŚCIĄ", który po raz kolejny uzyskał honorowy patronat Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Adresaci konkursu: uczniowie szkół podstawowych.

Zasady uczestnictwa: Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie na adres organizatora utworu dotąd niepublikowanego i nienagradzanego w innych konkursach, o dowolnej tematyce: prozą lub wierszem. Jeden autor może nadesłać tylko jeden utwór, a w przypadku utworów poetyckich maksymalnie 3 utwory. Objętość tekstu prozą nie może przekraczać dwóch stron formatu A4, czcionka Times New Roman, rozmiar 12. Utwór należy opatrzyć godłem (pseudonimem). Do pracy należy dołączyć zaklejoną kopertę opatrzoną takim samym godłem, zawierającą dane personalne (imię, nazwisko, wiek, klasa, adres i numer telefonu szkoły oraz imię i nazwisko opiekuna ucznia). Praca nie może zawierać żadnej informacji identyfikującej jej autora.

Termin składania prac: Prace należy składać do 27 października 2023r. w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim bądź przesłać pocztą na adres – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim, ul. Wojska Polskiego 8, 78 -111 Ustronie Morskie z dopiskiem „konkurs literacki”.

Jury wyłoni trzech laureatów w kategorii proza i wiersz w grupach wiekowych: I - III, IV - VI, VII - VIII. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora i sponsorów. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 10 listopada 2023r.

Poniżej znajduje się pełny regulamin konkursu oraz zgoda rodziców.