2015-06-26

Najmłodsi zakończyli rok szkolny

Po roku wytężonej pracy nadszedł długo oczekiwany piękny okres wakacji. Zakończenie roku szkolnego to doskonała okazja, aby wyróżnić tych uczniów, którzy pilną i systematyczną nauką oraz udziałem w konkursach i zawodach sportowych osiągnęli wysokie wyniki.
Najwyższym wyróżnieniem w edukacji wczesnoszkolnej jest nadanie tytułu Małego Prymusa. W tym roku szkolnym otrzymała go Maria Lewandowska z klasy III a za bardzo wysokie wyniki w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasisty oraz Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty, tytuł laureata I stopnia z wyróżnieniem w sesji jesiennej XXIII Edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus. Matematyka Plus, tytuł laureata I stopnia z wyróżnieniem w sesji wiosennej XXIII Edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus. Matematyka Plus, tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie  z .języka angielskiego “Zuch”, III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie “Fox” z j.angielskiego, tytuł laureata w Ogólnopolskej Olimpiadzie z Języka  Angielskiego “Olimpusek”, zdobycie Tytułu Mistrza Pięknego Czytania, I miejsce w Szkolnym Konkursie Ortografik Roku, III miejsce w Szkolnym Konkursie Matematyk Roku.

Nagrody Dyrektora Szkoły za wysokie wyniki w nauce i sukcesy w konkursach oraz zawodach sportowych otrzymali:
z klasy I a

Wierzbicka Zofia
Wincza Krzysztof
Zając Krzysztof

Koniec roku szkolnego to okazja, aby wyróżnić uczniów zachowujących się wzorowo. Odznakę Wzorowego Ucznia w klasach pierwszych otrzymało 24 uczniów, w klasach drugich 18 uczniów, a w klasach trzecich 19 uczniów.
Z pierwszym etapem edukacyjnym pożegnali się uczniowie klas III, którzy po wakacjach zostaną uczniami klas IV.
Pani Dyrektor Mariola Ostrowska podziękowała nauczycielom za ciężką, całoroczną pracę, za wysiłek i zaangażowanie w przekazywaniu uczniom i wychowankom wiedzy oraz umiejętności. Słowa podziękowania skierowała również do Rodziców, którzy wspierają działania szkoły, służą swoją radą i pomocą, a uczniom życzyła udanego wypoczynku, tak bardzo zasłużonego po trudach intensywnej nauki.
Na zakończenie uroczystości gratulacje i wakacyjne życzenia złożyli uczniom i nauczycielom Przewodnicząca Rady Gminy Bernadeta Borkowska i w imieniu Wójta Gminy Jerzego Kołakowskiego - Sekretarz Tomasz Grobla.