Egzaminy próbne klas III

Uczniowie klas trzecich gimnazjum przystąpią w roku szkolnym 2015/2016 do egzaminu gimnazjalnego w terminie od 18 do 20 kwietnia. Jednak przed tym ważnym testem gimnazjaliści napisali jeszcze egzaminy próbne. Jego wyniki pozwolą uczniom klas III ocenić poziom swojej wiedzy i popracować nad zaległościami. Gimnazjaliści zmagali się wczoraj z dwoma egzaminami. Pierwszym był test z historii połączonej z wiedzą o społeczeństwie, drugim był sprawdzian z języka polskiego. Na tym drugim uczniów zaskoczyło tzw. pytanie otwarte, bo zamiast rozprawki, której się większość spodziewała, była charakterystyka. Kolejnego dnia gimnazjaliści pisali egzamin z części matematyczno - przyrodniczej, natomiast jako ostatni egzamin z języka obcego.