2022-12-02

W fabryce bombek i cukierków

W dniu 01 grudnia 2022r uczniowie klasy IV oraz V wzięli udział w wycieczce do Koszalina. Celem wycieczki było poznanie tajemnicy powstawania słodkich karmelków i lizaków oraz procesu tworzenia ozdób choinkowych. Dzięki Manufakturze Słodyczy "Karmelek" dzieci poznały proces ręcznego wykonywania słodkości. Poznały cały proces produkcyjny – od wylania karmelu na kamienny blat, poprzez nadawanie mu smaków i kolorów, aż do pakowania gotowych produktów. Dzieci mogły też wcielić się w rolę cukierników i samodzielnie wykonać kolorowego lizaka. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał pięknie zapakowanego lizaka na pamiątkę pobytu w tym „słodkim miejscu”. W trakcie wyjazdu odwiedziliśmy również Fabrykę Bombek Glass Color. Tam poznaliśmy etapy tworzenia przepięknych ozdób choinkowych. Widzieliśmy wydmuchiwanie, malowanie oraz zdobienie szklanych kształtów. Bombki zachwycały kolorami i zdobieniami. Dzieci mogły same ozdobić bombkę. Mali artyści wykazali się precyzją zdobień. Na pamiątkę wizyty każdy otrzymał bombkę ze swoim imieniem.