2014-11-04

Ten obcy i Plastuś

W poniedziałek, 3 listopada, uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w spektaklu pt. "Ten obcy" zrealizowanego przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia na scenie Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu. Przedstawienie oparte na motywach książki Ireny Jurgielewiczowej obejrzało ponad 70 uczniów naszej szkoły. Sztuka  przypadła do gustu młodym widzom, a perypetie bohaterów wzbudziły zainteresowanie oglądających.
We wtorek uczniowie klas I i II szkoły podstawowej obejrzeli „Plastusiowy Pamiętnik” - spektakl oparty na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej. W świecie małego ludzika z plasteliny piórnik jest domem, a szkolne przybory rozrabiają w najlepsze. Piękna scenografia, barwne kostiumy, ciekawa choreografia, a przede wszystkim wspaniała gra aktorów oczarowały małych widzów.