2015-06-11

Prehistoria dla najmłodszych.

11 czerwca uczniowie klas I szkoły podstawowej wybrali się na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Łebie. Z zachwytem oglądali trójwymiarowe gady naturalnej wielkości.
Podczas spaceru ścieżkami, mostami i kładkami nad stawami, trzęsawiskami poprzez trzciny i w otoczeniu lasów poznawali dziesiątki dinozaurów i innych stworzeń w skali 1:1, a wśród nich dwa kolosy: mający 45 metrów długości Seismosaurus i jedyny w Polsce Brachiosaurus o wysokości 13 metrów. Była to fantastyczna przygoda edukacyjna i doskonała zabawa dla małych miłośników największych gadów w historii.
Odwiedzili również znajdujące się tam mini zoo. Bliskie spotkanie z żywymi zwierzętami takimi jak: koniki, króliki, krówki zebu, kangur, daniele, osiołki, antylopy, owieczki, muflony, kózki dostarczyły również wielu wrażeń. Na koniec pobytu w Łeba Park skorzystali z atrakcji na placu zabaw.
Z Łeby udali się do Parku Rekreacyjno - Edukacyjnego Sea Park w Sarbsku pierwszego parku w Polsce związanego z tematyką mórz i oceanów. Zwiedzanie rozpoczęli od parku makiet zwierząt morskich zamieszkujących morze i jego wybrzeże. Podczas zwiedzania mieli okazję spojrzeć prosto w oczy manty, stanąć w stadzie razem z pingwinami oraz dotknąć wielkich kłów morsa.
Dużą atrakcją okazała się wizyta w prehistorycznym oceanarium  3D z kinem 5D, w którym pierwszoklasiści stanęli "oko w oko" ze stworami zamieszkującymi wody naszej planety miliony lat temu. Na koniec wzięli udział w pokazie karmienia fok i ich treningu medycznego. Foki zaprezentowały też swoje umiejętności w aportowaniu piłki, „mówieniu” do mikrofonu czy klaskaniu płetwami.
Wszyscy wrócili z wycieczki pełni wrażeń i z dużą ilością pamiątek.