2014-11-14

Informatyczny Bóbr

13 listopada uczniowie gimnazjum, a dzień później uczniowie szkoły podstawowej, wzięli udział w IX edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr.
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Etap dla uczniów gimnazjów przebiegł prawidłowo, Niestety, podczas zawodów dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych zakłóceniu uległ przepływ informacji pomiędzy serwerami odpowiedzialnymi za autoryzację użytkowników, a serwerem z oprogramowaniem konkursowym.
Organizatorzy na stronie www.bobr.edu.pl  informują, że awaria spowodowana została przez celowe działania osób chcących zakłócić przebieg konkursu. Podjęto już działania, mające na celu zabezpieczenie serwerów przed tego typu atakami w przyszłości, jednocześnie podjęte zostały czynności mające na celu wykrycie sprawców ataku.
Gdy te działania zostaną zakończone, konkurs dla uczniów klas IV-VI zostanie powtórzony - prawdopodobnie stanie się to w najbliższych 2-3 tygodniach.