2 czerwca

Dzień Dziecka

Klasy I - V szkoły podstawowej obejrzały film "Alvin i wiewiórki", a klasy VI i gimnazjalne były na filmie "Opowieści z Narnii - Książę Kaspian". W tym dniu nie zabrakło sportu: w rozgrywkach plażowej piłki siatkowej brali udział uczniowie klas IV - VI i gimnazjum.

W dniu dzisiejszym wraz z policjantami przeprowadziliśmy akcję w ramach projektu "Zachowaj Trzeźwy Umysł". W zależności od znajomości przepisów ruchu drogowego zatrzymani kierowcy otrzymywali szklankę soku z cytryny lub jabłko.

A po południu ostatni juz w tym roku szkolnym Dzień Otwarty - informacja dla rodziców o przewidywanych ocenach rocznych z poszczególnych przedmiotów i ocenach zachowania.

W Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie nastąpiło uroczyste podsumowanie Konkursu na projekt edukacyjny "Bornholm 2008".  I miejsce w tym konkursie zajęły uczennice naszego gimnazjum!

Angelika Bartczak, Katarzyna Iwańczyk, Patrycja Iwańczyk, Dominika Supińska i Iga Supińska pracowały pod kierunkiem pani Ewy Bielec.

Autorki opracowały specjalny numer gazetki szkolnej poświęcony współpracy gminy Ustronie Morskie z miastem Gudjem na Bornholmie. W swoim opracowaniu przeniosły się w przyszłość, prezentując siebie za kilkanaście lat jako osoby pracujące na rzecz współpracy z miastem Gudjem. Gazetka zawiera kilka pomysłowych i dowcipnych artykułów

Pod koniec wakacji grupa nagrodzonych uczniów wraz z nauczycielami  będzie miała okazję skonfrontować swoją wiedzę o Bornholmie podczas kilkudniowej wycieczki. Serdeczne gratulacje!

4 czerwca

Uczniowie koła ekologicznego wzięli udział w wycieczce do Manowa. Zobaczyli ciekawe i rzadko spotykane rośliny oraz siedliska czapli siwej.

5 czerwca
Uczniowie klas VI i gimnazjum uczestniczyli w ostatnim w tym roku szkolnym koncercie "Śpiewajace rodziny".

6 czerwca

Dzisiaj nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury z okazji Dnia Dziecka „Moje Marzenie”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki, zaś zwycięzcy – dyplomy i nagrody. I miejsce zajęła Ania Wójcik - gratulacje!

W dniu dzisiejszym odbył się finał szkolnego konkursu matematycznego "Z matematyką za pan brat".

9 czerwca

Odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas I - III SP  o tytuł "Ortografik Roku".

10 czerwca

Drugi dzień zmagań uczniów klas I - III. Tym razem zmierzyli się z zadaniami szkolnego konkursu matematycznego o tytuł "Matematyk Roku".

Uczniowie klas VI w ramach wychowania ekologicznego pojechali na wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego.

11 czerwca

Na małej sali gimnastycznej odbył się kiermasz podręczników używanych.

Klasa IV b pojechała na wycieczkę do Koszalina. Uczniowie zwiedzili studio radiowe. Wiele emocji dostarczyła im zabawa w Parku Linowym.

12 czerwca

Dwójka reprezentantów naszej szkoły - Patrycja Szydłowska i Mateusz Jabłoński wzięli udział w Mistrzostwach Województwa w Trójboju Lekkoatletycznym. Wcześniej wywalczyli sobie prawo startu w tych zawodach zajmując drugie lokaty w mistrzostwach powiatu.

Dzisiaj odwiedziły nas przedszkolaki. Zerówkowicze zostali serdecznie przyjęci przez trzecioklasistów, którzy oprowadzili ich po szkole oraz obdarowali drobnymi upominkami. We wrześniu spotkamy się w klasie pierwszej!

Piotr Poniedziałek odebrał nagrodę w Konkursie Matematycznym Kangur 2008. Uroczystość odbyła się w I LO im.Stanisława Dubois w Koszalinie.

Klasy III SP pojechały na wycieczkę do Wolińskiego Parku Narodowego.

17 czerwca

Klasa IV a pojechała na wycieczkę do Wolińskiego Parku Narodowego.

18 czerwca

Uczniowie klas III i IV uczestniczyli w szkoleniu na temat udzielania pierwszej pomocy. Na plaży spotkali się z ratownikiem, który udzielił im wskazówek, jak pomóc poszkodowanemu.

20 czerwca

O godzinie 9.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku dla uczniów gimnazjum, a o 11.00 ze szkołą pożegnali się uczniowie szkoły podstawowej. Były życzenia, nagrody, kwiaty.

41 uczniów szkoły podstawowej i 28 uczniów gimnazjum otrzymało promocję z wyróżnieniem. "Mistrzem Ortografii" i "Mistrzem Matematyki" został Krzysztof Kordys. Tytuł PRYMUS 2008 zdobyły: Aleksandra Daniel (SP) i Iga Supińska (G). Osobowością roku 2007/2008 w kategorii uczeń została Dominika Supińska, a w kategorii nauczyciel - pani Ewa Bielec. Serdeczne gratulacje!

A wieczorem uczniowie klas III gimnazjum bawili się na ostatnim balu w naszym gimnazjum. Życzymy im powodzenia w nowych szkołach!

<<maj 2021>>