2014-03-24

Konkurs pięknego czytania

Zadaniem uczestników Konkursu Pięknego Czytania, który odbył się 24 marca w Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu, była interpretacja fragmentów listów Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory. „Listy na wyczerpanym papierze" to zapis pełnej emocji relacji, która na krótko połączyła dwoje poetów. Reprezentujące naszą szkołę Justyna Kruk i Martyna Kudlińska ze szkoły podstawowej oraz Maria Kowalik z gimnazjum zachwyciły jury wzorową interpretacją czytanego tekstu, poprawnością i wyrazistością wypowiedzi, jak również odpowiednią intonacją oraz modulacją głosu. Martyna zajęła I, a Justyna III miejsce wśród uczniów szkół podstawowych, Marysia była druga  w kategorii gimnazjum. Uczestnikiem konkursu był także Dawid Matyja.