Oficjalna strona Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim
Ustronie Morskie

Aktualności

2019-02-11 Co się działo w czasie ferii w naszej szkole

 Podczas zajęć w czasie ferii zimowych w naszej szkole chętni uczniowie mogli dowiedzieć się na czym polega sztuka tworzenia orgiami, skorzystać z zajęć na basenie, zajęć świetlicowych, gier i zabaw ruchowych na sali gimnastycznej. Odbyły się również zajęcia kulinarne, gdzie swoimi kulinarnymi zdolnościami pochwaliła się Pani Dyrektor Mariola Ostrowska.
Warsztaty kulinarne miały na celu pokazać uczestnikom, że można jeść zdrowo i smacznie. Pani Dyrektor wyjaśniła dzieciom w sposób prosty i obrazowy, co warto jeść i dlaczego, jakie są wartości odżywcze owoców i warzyw, oraz jaką rolę odgrywają witaminy w odżywianiu człowieka. Dzieci tym krótkim wykładem były bardzo zainteresowane i z całą pewnością zapamiętają wiele z przekazanych im informacji.
Po zdobytej wiedzy przyszła pora na działania praktyczne gdzie dzieci samodzielnie przygotowały sok, ale nie taki nudny z samych owoców, a z owoców i warzyw. Potem zajmowały się przygotowaniem pysznych kanapek.
W menu kolejnych warsztatów kulinarnych pojawiły się ciasteczka orzechowe bez grama mąki oraz trufle na bazie czerwonej fasoli z migdałami.
Dzięki tym warsztatom dzieci zobaczyły, że można eksperymentować ze zdrowymi produktami.

Share |
Czytaj także:
XI EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH
W dniach 26.05. – 01.06.2019 r. na terenie Gminy Ustronie Morskie odbywać się będą imprezy sportowe w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.  czytaj więcej »
Lekkoatletyczne zmagania
W Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej na bieżni, skoczni i rzutniach zaprezentowała się piętnastoosobowa reprezentacja naszej szkoły.  czytaj więcej »
Czwórboistki na medal
Po raz kolejny do zmagań przystąpiły dzieci z roczników 2006 i mł., tym razem w trudnej konkurencji, bo w czwórboju lekkoatletycznym. czytaj więcej »
Drużynowo na podium!
Nasi reprezentanci wywalczyli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej w XIV Międzyszkolnych Zawodach Pływackich „Umiem Pływać!” w Koszalinie w gronie jedenastu startujących zespołów. czytaj więcej »
Z ortografią na co dzień
 17 maja odbył się III etap ogólnopolskiego konkursu "Z ortografią na co dzień”. czytaj więcej »
Kalendarz wydarzeń
 <<maj 2019>> 
PnWtŚrCzPiSoNi
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

© 2011 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim, ul. Wojska Polskiego 8, 78-111 Ustronie Morskie, tel. 094 35 15 528
zs-ustroniemorskie@wp.pl, http://szkola.ustronie-morskie.pl