2019-03-14

Starty naszych

Udane starty odnotowali pływacy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokół” Ustronie Morskie uczestniczący w zawodach w minioną sobotę i w dniu wczorajszym. Rywalizację rozpoczęli najmłodsi zawodnicy (z roczników 2008 i mł.) startujący w drugim rzucie Zachodniopomorskiej Ligii Pływackiej w Koszalinie. Klub reprezentowali: Oliwia Surdyk, Sara Hofman, Igor Rymaszewski, Borys Struszczak i Dawid Wróblewski. Oliwia w bardzo zaciętym wyścigu w stylu grzbietowym zdobyła złoty medal i startując po raz pierwszy w stylu zmiennym wysokie czwarte miejsce. Pozostali nasi zawodnicy znacznie poprawili swoje rekordy życiowe na 50 m w stylu grzbietowym i 100 m stylem zmiennym. Tego samego dnia, w Lęborku, w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta z rocznika 2007. Roksana Hofman zdobyła złoty medal w wyścigu na 100 m stylem dowolnym, a Justyna Klimorowska brązowy medal na 100 m w stylu grzbietowym. Wysokie, szóste i siódme miejsca w swoich startach zajęła również Maria Makowska.

Wczoraj w Grand Prix Województw Zachodniopomorskiego i Lubuskiego w Koszalinie wystartowała Zuzanna Pytloch. Zuzia, uczestnicząc w wyścigu na 200 m stylem zmiennym, zajęła trzecią pozycję, poprawiając swój rekord życiowy o 19 sekund. W rywalizacji na 50 m stylem dowolnym zawodniczka UKS „Sokół” uplasowała się na nielubianej przez sportowców, czwartej pozycji.