2015-04-16

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

Trzydziestu pięciu naszych trzecioklasistów przystąpiło do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty, który rozpoczął się w czwartek, 16 kwietnia o godzinie 9.00.
Przed rozpoczęciem testu dzieci obejrzały filmem terapeutyczny - Bratek pokazał im skuteczne sposoby na opanowanie lęku i wzbudził w uczniach poczucie siły oraz gotowość do wykonania zadań. Następnie uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań z języka polskiego, a po krótkiej przerwie – z matematyki.
Test Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM to coroczna akcja Wydawnictwa Operon mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Dostarcza szkołom informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Wyniki tego sprawdzianu - po zestawieniu ich z wynikiem sprawdzianu po szóstej klasie - pomogą w analizie postępu w nauce poszczególnych uczniów.