Rok 2002/2003

W Zespole Szkół zatrudniono pedagoga szkolnego.

Uczniowie wzięli udział w unijnej podróży Eurobusem do Szczecina zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu.

Podczas ferii uczennice Gimnazjum wykonały ścienne malowidło na korytarzach szkoły.

Dzień Ziemi zorganizowany został pod nowymi hasłami „Dzień Ziemi-Dniem Magnolii” i „Ustronie Morskie miejscowością 1000 magnolii”. W różnych punktach Ustronia posadziliśmy młode drzewka tego gatunku..

Z okazji WOŚP w studiu telewizyjnym w Szczecinie uczniowie naszej szkoły prezentowali rekordowej długości szalik wykonany przez mieszkańców Ustronia.

Uczniowie maszerowali w paradzie z okazji Dnia Unii Europejskiej zorganizowanej przez Gminny Punkt Informacji Europejskiej.

Szkoła była organizatorem Powiatowego Turnieju Wiedzy Prewencyjnej „Bądź Bezpieczny”, drużyna Gimnazjum zajęła drugie miejsce.

W ramach obchodów Święta Szkoły Podstawowej odbyło się spotkanie integracyjne z uczniami klasy VI z Rusowa, którzy od września będą się uczyć w naszym gimnazjum.